Motor hava filtresi bakımı

0,00
İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO77
  • İLAN TARİHİNisan 7, 2016

İlan Açıklaması

Motor hava filtre bakımı önemlidir. Yaz için motor hava filtresi bakımı önerileri için sayfamızı inceleyin. Motor hava filtreleri bakımları ihmale gelmez diyelim ve kısaca sebeplerini açıklayalım.

Hava filtresi temizliği motor için çok önemlidir. Motor soğutma sisteminde hava; silindir ve piston segmanlarına doğrudan etki eder. Motorun soğutulmasında hava kullanılmaktadır. Tozların motora iletilmemesi için hava filtresi görev yapar. Basınçlı hava motora geçerken bu filtre aracılığı ile temizlenir. Bu filtreleme işlemi motorun segmanlarına büyük koruma sağlar.

Yaz için hava filtresinin daha çok önemlidir. Çünkü yazları motorlar daha çok ısınır. Özellikle sıcak günlerde motor yağ bakımı kadar hava filtreleri de; motorun piston ve segmanları için hayati önem taşır. Aşırı sıcaklar yüzünden motorun soğumaması demek motorun servise gitmek zorunda kalmasına sebep olabilir.

Motorlar çoğunlukla kışın hava şartlarından dolayı fazla kullanılmaz. Hava filtresi de bekleme sonucu zarar görmüş olabilir. Hava filtresi çeşitleri de bulunmaktadır. Kağıt hava filtreleri, hava durumundan dolayı zarar görmüş olabilir. Bu sebep ile mutlaka hava filtresi de uzun kış sonrasından elden geçirilmedir. İhmal etmemekte fayda vardır.

Motor için yazlık bakım önerileri ekli sayfadadır. Diğer bakım önerilerini de inceleyebilirsiniz. sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İlan Özellikleri