Motor aküsü bakımı

0,00
İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO79
  • İLAN TARİHİNisan 7, 2016

İlan Açıklaması

Motor aküleri için yazlık bakım önemlidir. Motor akü bakımı için öneriler sayfamızda paylaşıldı. Kıştan sonra motor aküsü bakımı nasıl yapılmalıdır? Yazımızdan inceleyin.

Kış mevsimi boyunca bekleyen aküler gerektirir. Yaz ile akülerin bakım zamanına da başlar. Kış mevsiminde aküler soğuktan olumsuz etkilenirler. Aslında yazında akülerde şişme problemi olabilir ve çok sıcak havalarda da çalışmama sorunu ile karşılaşabiliriz. 

Aküler su sorunu yaşar. Mutlaka bunu kontrol etmek gerekir. Akü suyunda önemli olan nokta, suyun plaka seviyesi altında olmamasıdır. Su seviyesi kontrollerimizi zamanında ve rutin olarak yapmak gerekir. Aksi halde aküde ciddi zararlar doğabilir! Tüm kış boyu beklemiş olan akülerin uçları da önem taşır. Kutup başlıkları oksitlenmesi durumunu göz ardı etmemeliyiz. Akü kutup başlıkları mutlaka kontrol edilmelidir.  Ters bir yerde yolda kalma sorunu yaşamak istemiyorsak mutlaka motor için bakımları ve periyodik kontrolleri yapmak gerekir. Bu alışnalığı edinmek hem motorun performansını hem de değerini korumaya fayda sağlar. 

Yazlık motor bakımı için önerilerin tamamı ise ekli sayfadadır. Onları da incelemenizi tavsiye ederiz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İlan Özellikleri